ארועים ותערוכות
 
ארכיון:

Oops – תערוכה

פתיחה: שישי, 27.3.15, 12:00. נעילה: 22.5

פורטפוליו LIVE בבית הנסן

חמישי, 30.4, 20:00: מפגש בהשתתפות יובל סער, עודד בן יהודה, נועה רביב וראש מסלול עיצוב וטכנולוגיה בתוכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי בבצלאל- אייל פריד. כניסה חופשית!

שישי, 1.5, 12:00: סיור מודרך בתערוכה בהנחיית יובל סער ובהשתתפות כמה מהמציגים

אמנים מציגים: אאא, אברהם קורנפלד, אמיר צובל, אפרת קישון, גולן גפני, גל בן דוד, דוד חברוני, דור פדלון, דפנה שרתיאל, יותם הדר, יעל מאירי, יקיר נפתלי, ליאור זלמנסון, מתי מריאנסקי, נועה רביב, ניצן ברטוב, עודד בן יהודה, עומר וולף, עירית דוידוב, קט צ׳אפ, שאול כהן, שלי שמחה, ערן ויסנשטרן ודניאל פישר.

 

שלטי חוצות דיגיטלים לא מתפקדים; מסכים שבורים של טלפונים ניידים; צילומים שהתעוותו במהלך היווצרותם; הודעות שגיאה דיגיטליות שעברו למרחב הפיזי; הדפסות תלת ממד שהתפקששו; גליצ׳ים באדריכלות: מה קורה כשהטכנולוגיה נכשלת? כשהיא מקבלת ממד פרודי או גרוטסקי? כשמה שאמור להישאר מאחורי הקלעים נחשף? כשהעולם הדיגיטלי לא מתפקד כפי שהבטיחו לנו?

 

התערוכה מציגה עבודות של מעצבים, מייקרים, אמנים, מהנדסים, חוקרים, בעלי מלאכה וסטודנטים, המתייחסות לשאלות מרתקות אלו במדיות מגוונות. המשותף לעבודות הוא הפן האנושי שלהן אל מול הטכנולוגיה האנונימית, ה”קרה”, והאופן הרפלקסיבי בו הן חושפות מנגנונים נסתרים או שקופים, שאיננו מודעים לקיומם ביום יום. העבודות חוקרות את הרגע שבו הטכנולוגיה הופכת לאנושית – וכך מתייחסות אליה בדרך נטולת יראה או חרדת קודש, המאפיינות פעמים רבות את היחס שלנו למה שאנחנו לא מבינים.

 

על האוצר: יובל סער – מעצב, מרצה בתכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי ובתוכנית לתואר שני במדיניות ותאוריה של האמנויות בבצלאל, מייסד ועורך אתרפורטפוליו.

התערוכה הוארכה עד ה-22.5!