בלוג

שיחה עם מרסל כספי

ברוקלין 2008. טינה רות אייזנברג, שמוכרת גם תחת שם הבלוג שלה swissmiss, עוזבת את ביתה השוויצרי ומתמקמת בניו יורק הגדולה והרועשת. מתוך רצון להרחיב את המעגל החברתי שלה, פותחת אייזנברג חלל עבודה משותף, שמארח הרצאות חינמיות במגוון נושאים תרבותיים, הפתוחות לקהל הרחב.

הרעיון תופס ומתרחב וזוכה לכותרת CREATIVEMORNINGS, והיום, פעם בחודש, במאה מדינות מסביב לעולם, מתארחת היוזמה בחלל אחר ועיר ומארחת דמות מעוררת השראה להרצאה המלווה בארוחת בוקר ותערוכה.

שוחחנו עם מרסל כספי, אחת מצוות המתנדבים המתפעל את היוזמה בירושלים – CreativeMornings/Jerusalem. על האירוע הקרוב שיערך בבית הנסן בשישי 8/9/17, בו תתארח מומחית האיפיון איילת בטיסט, לצד ארוחת בוקר והרצאה של לילך רובין, הבעלים של קייטרינג שרגא הירושלמי, ויעל אילן, צלמת מקומית שנודעת בתפיסתה את הלך הרוח של העיר.

1

 

” CREATIVEMORNINGS הוקם ככתובת להשראה, ולכן המודל הוא מאד פלורליסטי ופתוח לכולם” מספרת לנו מרסל שנולדה בארץ, גדלה בקנדה ובשנים האחרונות חזרה לירושלים, וממש כמו אייזנברג שיזמה את CREATIVEMORNINGS מצאה בו אפשרות להתחבר למרקם האנושי של העיר. “היוזמה קיימת כבר במעל 100 ערים, וכל עיר מתקיימת כאוטונומיה משל עצמה, עם תמיכה מהמטה בניו יורק. בארץ הפרוייקט קיים כבר שנתיים בתל אביב וקצת יותר משנה פה בירושלים, וכמו בכל שאר המקומות בעולם, מופעל על ידי מערך מתנדבים שאני חלק ממנו.”

מרסל מספרת שעברה כמה מקצועות בשנים האחרונות, עד שהגיעה לעולם אפיון חווית המשתמש, אותו העולם שבו תעסוק ההרצאה שתתקיים החודש במסגרת האירוע של CREATIVEMORNINGS בבית הנסן. איילת בטיסט, שתעביר את ההרצאה, תחשוף בפני הקהל את החשיבות שבאיפיון, את החיים כאישה בעולם ההייטק, את הדברים שאפשר לעשות בשימוש בקוד פתוח, וכמה הידע הזה חשוב ורלוונטי ליומיום בו אנחנו חיים.

2

 

“בגלל שקוד ואפיון זה העולם בו אני פועלת, נתנו לי הפעם לנהל את כל חווית המשתמש של האירוע” מספרת מרסל בחיוך “הפורמט הוא אותו הפורמט בכל העולם, ולצד ההרצאה המתחלפת מתקיימת גם תערוכה מתחלפת וארוחת בוקר שבה הקייטרינג גם מתחלף. בירושלים הסיפור קצת שונה. גם הלוקיישן אף פעם לא מתחלף, מצאנו בית בבית הנסן, מקום שבאמת פתוח לכל המעוניין, ואחת לחודש אנחנו מקיימים את הפרויקט כאן. ואנחנו משתמשים בקייטרינג קבוע ומקומי שנקרא שרגא, שכולו מתוצרת מקומית.”

להרצאה החודשית מתלווה דרך קבע הרצאת פתיחה קצרה המכונה אפריטיף, ששמה דגש על יוזמות ופעילויות חברתיות, וביום שישי הקרוב תספר לילך רובין, בעלת הקייטרינג הקבוע של CREATIVEMORNINGS ירושליים על עבודתה עם נוער בסיכון ושילובם במטבחים ברחבי העיר. בנוסף תתלווה להרצאות תערוכה של הצלמת הירושלמית המוכשרת יעל אילן.

3

 

הכניסה לאירוע חופשית, ומותנית בהרשמה מראש.

שישי 8/9/17, בשעה 10:00. מידע נוסף וכרטיסים כאן. נשמח לראותכם

Recommended posts

שפה חדשה – שיחה עם מיכאלה אורסתיו

בתהליך היצירה אנו מבצעים פעולות שגרתיות שלא תמיד אנו מקדישים להן את תשומת לבנו, כשלרוב התוצר הסופי עומד רק הוא מול עינינו. דווקא על אותן… קרא עוד

שיחה עם גידי גילעם

גידי גילעם, יליד 1977, חי ועובד בתל אביב, חולק סטודיו עם שותפתו לחיים, נעמה הופמן, מעצבת גופי תאורה. בעל תואר בהיסטוריה ופילוסופיה מאוניברסיטת תל אביב… קרא עוד

‘זוג’ – שיחה עם ליזה לוריא ואבישי לוי

ליזה לוריא, 33, מאיירת ומעצבת בוגרת בצלאל, דוקטורנטית בחוג לתולדות האמנות באוניברסיטה העברית. אבישי לוי, 33, אנימטור ומאייר. בוגר בצלאל, המחלקה לאומנויות המסך, וכיום עובד באיור ואנימציה… קרא עוד