בלוג

שיחה עם ניר נבות

לרגל כנס ״UX02- חווית משתמש״ שיערך בבית הנסן, תפסנו לשיחה קצרה את ניר נבות שירצה בכנס על ״טרנדים ומקורות השראה״. נבות, בן 46, נשוי פלוס שלושה מתל אביב, הוא בעלים של ״רזומה סטודיו״ המספק פתרונות של חווית משתמש ללקוחות טכנולוגיים כמו חברות הייטק וסטארט אפים, יושב ראש אגודת המעצבים הגרפיים, מנהל מקצועי בקורס עיצוב ממשקים בנטקראפט אקדמי ויועץ חיצוני של משרד הכלכלה בתחום חווית משתמש.

מה זאת בכלל חווית משתמש?
״חווית המשתמש היא נקודת המפגש בין החוויה של משתמשי הקצה לבין הפתרון של אנשי המקצוע. וזה קורה בזמן שימוש במכשירים דיגיטליים בכל אחת מחמש הפלטפורמות הנפוצות: מכשירי מגע (סמאטרפון וטאבלטים), מחשבים, טלוויזיות חכמות ואביזרים נגישים (שעון חכם, משקפיים חכמים)״.

למה התחום הזה הפך לכל כך מבוקש בשנים האחרונות?
״משום שהתחום משלב בין שני דברים מאוד שונים שיוצרים משהו אחד מאוד מעניין – יצירתיות ופונקציונאליות. אנשים משתי דיסאפלינות שונות – אנשי קריאטייב ואנשים פונקציונאליים מתחברים למקצוע אחד. חווית המשתמש צמחה בשנים האחרונות בגלל הטכנולוגיה. ברגע שהטכנולוגיה אפשרה לחבר בין יצירתיות ופונקציונליות (כמו באפליקציות) הגיעה נקודת המפנה. פתאום יש דרישה גדולה לתחום הזה ואנשים יכולים להתחבר אליו״.

כנס UX ON BEER JAN` 2017

ספר לנו על ההרצאה.
״ההרצאה נקראת טרנדים ומקורות השראה. זאת הרצאה שמתאימה לכל הפרסונות שקשורות לעולם של חווית משתמש, כמו מעצבים, מאפיינים, מפתחים ומתכנתים. ההרצאה תעסוק בחידושים טכנולוגיים שמשפיעים על עולם חווית המשתמש, ודברים שצריך לקחת בחשבון כשיוצאים לדרך בכל פרויקט. בנוסף, ההרצאה תסקור כל מיני אתרים  שמהם אפשר, באופן קל יחסית, לקבל תמונה של הדברים הכי חדשים בשוק. ההרצאה מתקיימת במסגרת חברת נקסוס ושמנו לעצמנו למטרה להיחשף לקהלים נוספים מעבר לקהל הקבוע שלנו במרכז. אנחנו יודעים שיש קהל מאוד גדול, מקצועי וסקרן  מירושלים, וכחלק מהמגמה של להגיע למקומות אחרים אנחנו רוצים להרצות בירושלים״.

איך לדעתך העולם יהיה מעוצב בעתיד?

״זאת שאלה שמאוד קשה לענות עליה והיא חלק מנושא ההרצאה. החוכמה בתור איש חווית משתמש זה להישאר כל הזמן מעודכן, להזין את השינויים בזמן אמת ולהתאים את עצמך למגמות. ברגע שאתה מעודכן אתה מתאים את עצמך לשינויים״.

UX02 – כנס חוויית משתמש יתקיים בשלישי 24/10/17 בשעה 18:30 ויכלול ארבע הרצאות קצרות ומעניינות: ניר נבות בסקירה של ‘טרנדים ומקורות השראה’, עופר הולצמן ידבר על החוויה המוכרת ‘כשהלקוח מבקש שהמוצר יהיה “חדשני, טרנדי וואו”!’ יסמין לוגסי תעשה לכם סדר בשלב תכנון מוצר חדש בהרצאה ‘הקול בראש’ ואביב גרוס אלון תדבר על ‘מאפיינת חווית משתמש בנטקראפט’ – עיצוב ממוקד אישי והתאמה למגדר.

הכנס ביוזמת Netcraft, בשיתוף עם אלעד מערכות תוכנה, סיעור מוחות – המרכז לעיצוב ותקשורת ו-Temech. הכניסה חופשית בהרשמה מראש.

 

 

Recommended posts

בתים מבפנים: שיחה עם תמר עילם

במסגרת אירועי ״בתים מבפנים״, אתם מוזמנים לסייר באופן עצמאי בבית הנסן ולהכיר את הסיפור המרתק של המקום: מבית חולים למצורעים לבית של יוצרים. תמר עילם… קרא עוד

“פרימוורה” – שיחה עם גילי אילן ודנה תגר

כמידי שנה לקראת חגי תשרי, יתקיים בפעם החמישית אצלנו בהנסן ליין פרימוורה (Primavera) - יריד מכירות מעצבים ומעצבות מקומיים. היריד, שיערך במסגרת אירועי קיץ בהנסן… קרא עוד

שיחה עם טל ארז, אוצר שבוע העיצוב

טל ארז, אוצר שבוע העיצוב: ״אני מרגיש שעשינו קפיצת מדרגה משמעותית אל עבר הגשמת המטרות שלנו כאירוע שיש לו תוקף משמעותי הן בקהילה ובמרחב המקומי… קרא עוד