פודקאסט

קול קורא

קול קורא לתכנית הרזידנסי של האקדמיה של העכשווי ע"ש ז'ואו דלגדו 2017

באמצע פברואר 2017 תיכנס קבוצה חדשה  לפעול בחללי האקדמיה של העכשווי, במרכז מעמותה שבבית הנסן לתקופה של כחצי שנה עם אופציה להארכת תקופת השהיה.

האקדמיה של העכשווי שמה לעצמה כמטרה לקיים מסלול להחלפת ידע ולימוד, למחקר, ולהפקה של פרויקטים בתחום האמנות, הפרפורמנס, הספרות והמחקר.

הקבוצה תיפגש ל-5 שעות שבועיות בהם נעסוק:

א.  בפיתוח רעיוני ומעשי בפרויקטים של המשתתפים

ב.  בפיתוח פרויקט של מרכז מעמותה שיתקיים ביוני-יולי 2017 בחללי מעמותה.

ג. נקיים  פגישות יעוץ עם חברי קבוצת סלה-מנקה ועם היועץ הטכני ניר יהלום

ד. נקיים פגישות עם דוברות/ים מוזמנים (אוצרות/ים, אמניות/ם, סופרים/ות, פעילות/ים).

חברי האקדמיה יקבלו:

גישה לחללי העבודה של מעמותה בהנסן (נגרייה, אולפן סאונד וחדר הקרנות, מעבדת הדפסות תלת-מימד וחיתוכי לייזר – פאבלאב), אפשרות להשתתף בפרויקטים של המרכז וקבלת תמיכה עבור זה (תערוכות, כנסים, ותכניות חינוך, אירועי אמנות, פרויקטים בינלאומיים, פרויקטים במרחב הציבורי, פיקניקים וכו'), אינטרנט, גישה לגינה, אפשרות להשתמש בחללים אחרים בבית הנסן בתיאום מראש.  חלק מן החברות/ים יוכלו גם לקבל חלל עבודה פרטי לתקופה של מספר חודשים.

showimage

סוכת הנצח – מידע נוסף בכתבה

פרטים טכניים:

תקופת האקדמיה: 5 חודשים עם אופציה להארכה (28.2-1.8.2017).

תאריך אחרון להגשת מועמדות: 27.1.2017 | ראיונות  למועמדים/ות  מתאימות: שבוע ראשון בפברואר 2017 | תאריך כניסה: שבוע אחרון של פברואר.

איך להגיש הצעה?

יש לשלוח:

•    הצעה לפרויקט/ תערוכה / תכנית עבודה / תכנית מחקר אותו רוצים לפתח בתקופת השהיה  (עד עמוד).

•    טקסט על העיסוק הנוכחי ועל התעניינותם בהשתתפות בפרויקט The Underground Academy[עד עמוד].

•    דוגמה ייצוגית לעבודות/מאמרים/טקסטים/וידאו או כל חומר אחר שמראה על עבודות או פרויקטים קודמים. (עד 5 פרויקטים)

•    קורות חיים קצר [עד עמוד]

•    פרטי קשר

•    כתוב למשלוח במייל ולשאלות: mamutita.art@gmail.com

עלות ומלגות:

•   עלות ההשתתפות באקדמיה של העכשווי היא של 500 ש"ח לתכנית של חמישה חודשים. התשלום מכסה: גישה לחללי העבודה המשותפים של מעמותה (נגרייה, חדר סאונד, חדר הקרנות,  סדנה משותפת, פאבלאב, מטבח), חשמל, ארנונה, מים, יעוץ וליווי אמנותי על ידי קבוצת Sala-mancaויעוץ טכני על ידי ניר יהלום.

•    קיימת אפשרות לקבלת תמיכה לפיתוח פרויקטים במרכז

אין ענייני מגדר, אתניות, דת, לאום, או גיל רלוונטיים ברגע בחירת המועמדים אלא על סמך מקוריות ההצעה, איכות, אתגר, ומוכנות לניהול דיאלוג, לשיתוף פעולה וקיום הדרישות מטעם הפרויקט.

רקע על האקדמיה של העכשווי

ב1963, כתב המשורר הפורטוגזי ז'ואו דלגדו, במניפסט שלא פורסם לעולם, כי יש לסגור את כל המוזיאונים, את כל האוניברסיטאות, את כל מועדוני הספורט לשנה אחת לפחות כדי לפתוח הכל מחדש שנה לאחר מכן. לאחר שדלגדו נעל במנעולים משלו שני מוזיאונים עירוניים, נעצר וכתב בכלא את קווי היסוד של האקדמיה של העכשוי.

הוא עצמו (משורר), רודריגז (צייר), מאורה (מבקר תאטרון), טילסה טילסונה (דמות מתוך מחזה) יחד עם עוד מספר דמויות בולטות מספרותו ומן החיים עצמם הפכו לסגל הראשון של האקדמיה של  העכשווי אשר דגל בפיתוח של דרכי לימוד, מחקר, כתיבה ויצירה ניסיוניים. לא ידוע על כך כי נרשמו סטודנטים לאקדמיה ולא ידוע עם פרויקט זה  עניין אנשים נוספים מעבר לחמישה אנשי הסגל אשר היו נפגשים פעמים בשבוע בקורסים ליליים בביתו של רודריגז. לאחר הcoupe de ete של סלזר, האקדמיה המשיכה את פעילותה בבית קולנוע ליסבון המחתרתי שבבית המצורעים בליסבון. בחללי האקדמיה שבבית הקולנוע התקיימו תערוכות אמנות פורצות דרך, פעלה הוצאה לאור שפרסמה 35 כותרות וכתבי יד אשר נעלמו עקבותיהם. הספר האחרון שפורסם היה ספר על תולדות האקדמיה של העכשווי שהיה גם לספר הוראות להקמת אקדמיה עכשווית משלך. על בסיס הספר הזה  אנו נתכנס במעמותה בשנה הקרובה כדי לפתח גרסה מקומית לאקדמיה של העכשווי, אשר שמו באנגלית תהיה The Underground Academy.

%d7%a4%d7%a8%d7%93%d7%99%d7%99%d7%96-3

 

פרוייקטים לדוגמה מן האקדמיה: 'סוכת נצח'; 'פרדייז אין', 'המחלקה האתנוגרפית של המוזיאון של העכשווי'

למידע נוסף עלינו: http://mamuta.org/ | על קבוצת סלה-מנקה בקרו ב: http://sala-manca.net/

בוגרי האקדמיה של העכשווי ורסידנטים: עינת אמיר, אמיר בולצמן, הדסה גולדויכט, הגר גורן, טליה הופמן, ענת וקנין אפלבאום, איילת זוהר, שירי זינגר, ערן זקס, טליה טוקטלי, עדי טל, יותם מיכאל יוגב, שביט ירון,  גיא יצחקי, מירב ירושלמי, חן כהן, מיטל רוטנברג, נטע כהן, אסיה לוקין, לי לוראן, יוני ליכט, איילת לרמן, טלי מזראי, איתמר מנדס פלור, קטורה מנור, ליאור פינסקי, פסי קומר, יניב קוריס, ג'ואל קנטור, שיר שושן, יניב שיינפלד, תמר שיפוני, אלעד שכטר, יהודית שלוסברג, ג'וזף שפרינצק.

פוסטים מומלצים

פסטיבל Play

פסטיבל PLAY שאמור היה להתקיים זו השנה השנייה בבית הנסן במהלך חוה״מ פסח, נולד מתוך הרעיון שהדמיון העשיר של הילדים שלנו הוא בונה המשחקים האולטימטיבי.… קרא עוד

פרימוורה עד הבית

"פרימוורה, אביב באיטלקית, הפך להיות מושג בתרבות דרך ציור מאת סנדרו בוטיצ'לי בן תקופת הרנסאנס. הציור, אשר נוצר בשנת 1482, מציג סצנה מיתולוגית המתארת, על… קרא עוד

דיירי הבית – תכנית התואר השני בעיצוב תעשייתי, בצלאל

"אחד הקולות הכי חזקים שעולים מהמשבר הזה הוא השקט. בהתחלה זה היה שקט של פחד והסתגרות, אחר כך השקט של הפסקת המירוץ של היום-יום, השקט… קרא עוד