ארועים ותערוכות

ישראל שמחה ומתכבדת להיות שותפה רשמית בDesignArt טוקיו 2019 ולהציג עיצוב ישראלי בפני הקהל היפני. מדינת ישראל הוקמה מחדש במולדתה העתיקה של האומה היהודית והפכה למדינה של חדשנות בעקבות רוח עזה של התחדשות ואנרגיה יצירתית. ישראל, מקום מפגשם של מזרח ומערב, ישן וחדש, קודש וחול, מהווה למקום הולדתו של עיצוב ייחודי. התמזגות המסורת עם המציאות העכשווית הביאה לידי מערכת אקולוגית תוססת ודינמית שבתוכה משגשגים טכנולוגיה, עיצוב ואמנות כאחד. ישראל פיתחה דנ״א עיצובי מפליא וממלאת תפקיד משמעותי בשדה העיצוב הבינלאומי. 

 


 

שבוע העיצוב ירושלים בטוקיו

מהו DESIGN ART TOKYO?

DESIGN ART TOKYO הוא אחד מפסטיבלי האמנות והעיצוב הגדולים של יפן הנערך מדי שנה בסתיו. בהשראת המושג ״רגשות״, חללי פנים, אמנות, אופנה ואוכל מכל העולם מתלכדים ברוח הקוראת תיגר לקונספט. האזורים המגניבים ביותר בטוקיו מתעטרים באמנות והתערוכות השונות הפוכות את העיר למעין מוזיאון במשך עשרת ימי הפסטיבל. השנה משתתפים מעל מאה מוסדות והפסטיבל צופה ליותר מ-200,000 מבקרים (יותר מ-מ120,00 המבקרים בשנה שעברה)

שבוע העיצוב ירושלים הוא אירוע העיצוב הציבורי הגדול והמשפיע ביותר בישראל, ביוזמת המשרד לירושלים ומורשת והרשות לפיתוח ירושלים. משנת 2011, שבוע העיצוב מתקיים מדי שנה בבית הנסן  מרכז לעיצוב, מדיה וטכנולוגיה תחת ניהולה של חברת רן וולף. לאורך כל השנה מתקיים בבית הנסן מנעד רחב של פעילויות מגוונות שמטרתן לקדם את שדה העיצוב בירושלים, ואת אוכלוסיית המעצבים הישראלים בכלל. שבוע העיצוב הינו האירוע המרכזי במרקם הפעילות השנתית בבית הנסן, ומהווה את פרויקט הדגל של המקום. 

האירוע, לראשונה בצורתו הבינלאומית בטוקיו, יוצא לדרך ביכורים זו עם פרויקט מרכזי בטוקיו המציג את האג׳נדה אוצרותית שלו, הכשרון המקומי ואת רוחו הייחודית. בכל שנה, שבוע העיצוב מתמקד בתמה מרכזית המתבוננת על הנוף הסוציו-תרבותי הייחודי בישראל כמעבדה חיה לחקר סוגיות גלובליות דחופות, מתוך האמונה שעל תחום העיצוב להגיב לנושאים כאלה.

 

גן העדן

תערוכה במרכז Spiral

התערוכה "גן העדן" מוליכה את המבקרים דרך סדרת פרויקטים הנובעים מתוך המתח הנוצר בין טבע, תרבות, טכנולוגיה ומיתוס על יחסיהם השונים, ומתוך נקודת מבט ישראלית. מסע זה מגיע לשיאו בגן הספירלה, בו נפגשים שני מיתוסים מקומיים: המלח של ים המוות, וחיטה, מחוללת המהפכה החקלאית והחיים המודרניים, אשר עובדה לראשונה באזור.  בתווך בין מיתוסים אלה של חיים ומוות מסתתרות פרשנויות אדריכליות לפרחים מקומיים בגנים פרטיים וסודיים. בדומה לגן העדן המקורי, גם גנים אלו ניתנים רק לדמיון אך הכניסה אליהם אסורה. 

 

התערוכה ״גן העדן״ עוצבה על ידי נטליה סאנץ לווינה וד״ר טאקשי ימאמורה מ- YSLA אדריכלים וראשי המעבדה לאדריכלות באוניברסיטת Waseda טוקיו: ״עיצוב החלל שלנו שואף לחבר את העיצוב הישראלי על ידי התרת הקשרים המחברים אותו. החלל מציע למבקרים אפשרות ליהנות מיצירות האמנות מנקודת מבט אחרת, בתקופה אחרת ועם ידע אחר.״

 

התערוכה תצוין באירוע מרכזי למוזמנים במעמד השר להגנת הסביבה, לירושלים ומורשת, זאב אלקין, שגרירת ישראל בטוקיו יפה בן ארי, ויכלול בין השאר פרפורמנס ייחודי בהובלת מיכל אביתר וכרמל בר אשר יזמין את המבקרים לטעום דגים שנכבשו במיצב מלח נגוח עם תבלינים מקומיים שנוצרו במיוחד עבור התערוכה. האירוע יינעל בהופעה ייחודית בחלל התערוכה של הזמרת דקלה.

 

מעצבים משתתפים: אבי בן שושן, אמיר צובל ואיתי בלומנטל, בר הורוביץ, דב גנשרוא, גיא משעלי ונתי טונקלרוט, גל שריר ועידן סידי, תמרה אפרת, מורן מזרחי וד״ר עמית צורן, טליה מוקמל, מיכל אביתר וכרמל בר, מוחמד מהלוואס, שאדי פרנסיס מג׳לטון, מיכל לויצקי. 

 

מיקום: Spiral

5-6-23 Minami-Aoyama, Minato-ku, Tokyo