ארועים ותערוכות

ספרו החדש של יהודה מורלי "Revolution in Paradise" עוסק בקולנוע ובתיאטרון הצרפתי תחת הכיבוש הגרמני במהלך מלחמת העולם השניה.
באירוע ההשקה נקיים שיחה עם יהודה מורלי ונצפה בקטעי וידאו מהתקופה.

תקופת הכיבוש הגרמני את צרפת יצרה, באופן מפתיע, פריחה של האמנויות. יצירות שנראות משוללות מהשפעה פוליטית ועוסקות בעולמות אחרים ופנטזיה, מפורשות על ידי חלק כבריחה מהמציאות של ימי הכיבוש הגרמני. בספר "מהפכה בגן עגן" ניתן לראות כיצד חלק מהיצירות הללו עשו בדיוק את ההפך ומקושרות בצורה ישירה למציאות הפוליטית.

*הכניסה חופשית.
**הארוע בשיתוף החוג לתאטרון באוניברסיטה העברית

פרופ׳ יהודה מורלי הוא פרופסור אמריטוס בחוג ללימודי התיאטרון באוניברסיטה העברית. הוא למד ספרות, פילוסופיה ותאטרון באוניברסיטת הסורבון בפריס. במקביל למד משחק בבית הספר של ז'אק לקוק ובבתי הספר של הבמאים פייר דבוש ואנטואן ויטז. בשנת 1972 החל בקריירה שלו כמרצה באקדמיה באוניברסיטת הסורבון. ומאז לימד באוניברסיטה של ריו דה ז'נרו בברזיל, באוניברסיטת תל- אביב, באוניברסיטת בר-אילן ובבתי ספר גבוהים ובמכללות שונות המתמחות בהוראת תאטרון וקולנוע. הוא החל ללמד בחוג ללימודי התאטרון באוניברסיטה העברית בשנת 1982 ולימד בחוג עד שנת 2012. הוא כיהן כראש החוג ללימודי התאטרון במשך מספר שנים.

לאה מאואס היא חברה בקבוצת סלה-מנהקה ומנהלת מיסדת של מרכז לאמנות ומחקר מעמותה.
ד״ר דיאגו רוטמן הוא חבר קבוצת סלה-מנקה, מייסד של מרכז מעמותה לאמנות ומחקר ומרצה בכיר בחוג ללימודי התאטרון באוניברסיטה העברית.
*הכניסה חופשית.

*למידע נוסף על הספר
Yehuda Jean-bernard Moraly