ארועים ותערוכות

ארועים במסגרת התערוכה: 

 סיורים בתערוכה – שישי 29.12 / שישי 5.1/ שישי 12.1, 11:00.

בהדרכת ראשי המסלולים, בוגרים ומרצים במחלקה. הסיורים פתוחים לקהל הרחב בהרשמה מראש.

 

חמישי 4.1 19:00- שיח גלריה

הדס זמר בן ארי, אוצרת התערוכה ושלושת ראשי המסלולים: רועי ביגר, מאיה בן דוד, אייל פריד. מנחה: יובל סער. הכניסה חופשית בהרשמה מראש.

 

מספר הקלקות בדקה, אחוזי צפייה בשניית שידור, שיעור פיזור משתמשים על פני קמ״ר – נדמה שמציאות חיינו מעולם לא הייתה מדידה יותר. אבל לצד שכלול כלי המדידה, צמחה גם ההבנה שבמציאות חיינו המורכבת,יש דברים – כמו למשל רגש, משמעות או חוויה – שאי אפשר לכמת ולסכם במספרים. כאן בולט היתרון הגלום במחקר העיצובי היצירתי, המציע פתרונות לא שגרתיים לניתוח מצבים מורכבים. בתהליכי מחקר אלו, הנחות הבסיס שונות. למעשה, פעמים רבות דווקא תגובות או התנהגויות שנופלות מחוץ לטווח הסטטיסטי הן ״הזהב״ המחקרי. הלא צפוי, המפתיע והחריג מגלמים אפשרות לחידוש משמעותי, שיחד עם הרגישות והאינטואיציה העיצובית מציע מבט מזווית ייחודית על מצב קיים.

הפרויקטים המוצגים בתערוכה זוויות מבוססים על תהליך מחקרי שנערך במהלך שנת הלימודים השנייה בתכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי של בצלאל במסלולים ׳אודות עיצוב׳, ׳ניהול עיצוב׳ ו׳עיצוב וטכנולוגיה׳. כל פרויקט מיוצג בתערוכה על ידי תוצרי התהליך. לצדם מוצגים נדבכים משלבי המחקר שקדמו לו, כאשר הקשר בין המחקר לתוצר אינו חד-ערכי: לעיתים השלבים מתערבבים זה בזה ללא הפרדה מובחנת ולעיתים המשקל הסגולי מתבטא דווקא בתהליכי החיפוש. נקודות המוצא לתהליכים השונים מגוונות, אך אפשר לזהות בהן קווים משותפים: פרויקטים שבבסיסם הצעות לזווית טכנולוגית חדשה בתוך מצבי יומיום מוכרים, פרויקטים המתאפיינים בזווית חברתית ורותמים מחשבה עיצובית למטרה של שיפור המציאות סביבנו, וכאלה שבבסיסם זווית שיתופית והצעות לפלטפורמות ושירותים המבוססים על שיתוף משאבים וצרכים.

אוצרת: הדס זמר

להיכרות עם עבודות הבוגרים  לעמוד האירוע בפייסבוק

 

 

שישי 12.1-"דבר נס"

סדנאות לייזר/ קרמיקה בהנחיית אנה כרמי. הכניסה חופשית בהרשמה מראש

 

 

חמישי 18.1 19:00- ערב עיצוב וטכנולוגיה

6 הרצאות של עשר דקות ע"י בוגרי התוכנית על מפגשים מפתיעים בין עיצוב וטכנולוגיה. הכניסה חופשית בהרשמה מראש.