ארועים ותערוכות

ביום חמישי 17/9 בשעה 20.00 תתקיים צפייה והרצאה של יוני שלמון: "אני, את והאישה האחרת: על מיתוסי זוגיות ועל לילית באנימציה ובתרבות פופולרית" באולם הקולנוע של בית הנסן. הכניסה חופשית.

יום חמישי 24/9 בין 16.00-18.00 סדנת כתיבה לזוגות ולמי שבדרך עם זוג המשוררים סיון ואבישר הר שפי, בהרשמה ובתשלום. מחיר: 55 ₪ ליחיד, 100 ₪ לזוג. להרשמה:avitalnw@gmail.com או 054-4876575. קיום הסדנה מותנה במספר משתתפים.

 

קשרים רומנטיים לא הותרו בבית המצורעים בכל שנות פעילותו, והתקיימה בו הפרדה ברורה בין גברים לנשים. בחודש דצמבר 1929 גורשו שני זוגות מבין המטופלים לאחר שהתגלה כי כבר זמן מה שמתקיים ביניהם קשר רומנטי והם אף נישאו בסתר.

התערוכה טנדו מבקשת להכניס אל חלל הגלריה זוגות של אמנים; תשעה זוגות שחיים יחד כבר שנים רבות, חולקים ילד או שניים, חיה, עציץ ומשכנתא, ועושים אמנות. חלקם יוצרים בנפרד או בסטודיו משותף זה לצד זה, וחלקם יוצרים יחד כצמד. התערוכה מבקשת למשש את האינטנסיביות שקיימת בזוגיות כזו, ולנסות להבין באיזה אופן משתקפים החיים המשותפים ביצירת האמנות, ואיפה, אם בכלל, עובר הקו המפריד בין החיים לאמנות.

זהו ניסיון להביט בזהירות במרווח האינטימי שבין בני הזוג ולפענח את הסוד שמחבר שני אנשים שונים לחיים משותפים.

אמנים משתתפים: אפי & אמיר, מרגו גראן ויערה ברקן, מאיה אטון ואייל יהודה, מאיה ויעקב ישראל, לידיה מלטין ונועם כוזר, מיה ופורת סלומון, רננה ויוני שלמון, "סלה מנקה", פסי וראובי קומר

אוצרת: אביטל נאור וכסלר

התערוכה מתקיימת במסגרת פרויקט גמר במגמת אוצרות בתכנית התואר השני במדיניות ותיאורה של האמנויות באקדמיה בצלאל. מנחים: יגאל צלמונה ורועי ברנד.

יום שלישי 29/9 בשעה 12.00 (חול המועד סוכות) "תמונעות לסיפור" סדנת ווידאו ארט באמצעות טלפון חכם לילדים בגילאי 10-16 באולם הקולנוע עם זוג האמנים פסי וראובי קומר. הילדים יתנסו ביצירת סיפור מתמונות ויגלו איך כל רצף תמונות יוצר סיפור חדש. בהרשמה ובתשלום. מחיר: 20 ₪ לילד, שני אחים 30 ₪.

להרשמה: 054-7592170 או 052-6519478. קיום הסדנה מותנה במספר משתתפים.