ארועים ותערוכות
התערוכה היא חלק מסדרת אירועי "מאסטרס" – אירועי השנה של התכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי אשר כוללים:
חמישי 8/12 – טקס חלוקת תעודות, סיור מוזמנים ומסיבת פתיחה.
שני 12/12 – אירועי פייסבוק לייב בהשתתפות אורחים ובוגרים, מסלול ניהול עיצוב.
חמישי 15/12 – סדנה וכנס, מסלול עיצוב וטכנולוגיה, שיח גלריה על פרוייקטי הגמר בהשתתפות הבוגרים ואורחים מחו״ל, הרצאה על חינוך עיצוב מאת יאן בולן, מנהל אמנותי של המרכז לאמנות עכשווית Z33 בבלגיה, וראש המסלול לעיצוב חברתי באקדמיה לעיצוב איינדהובן.
חמישי 22/12 סדנה וכנס, מסלול אודות עיצוב, נעילת התערוכה.
תערוכת הבוגרים ׳יסודות׳ מציגה את פרוייקטי הגמר של בוגרי מסלולי ׳אודות עיצוב׳, ׳ניהול עיצוב׳ ו-׳עיצוב וטכנולוגיה׳ במחזור ה-14 של התכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי בבצלאל.
מתוך העבודות עולה תמונת מצב של מעצבים-חוקרים, אשר עוסקים באופן תדיר בפירוק העיצוב ותהליכיו לחלקיו הבסיסיים, והעמקה אל תוך מקטעים אלו, או הרכבתם מחדש לפרוייקטים אשר נמנעים מלהתבסס על סטנדרטים עיצוביים, אלא דווקא על השאלות המרכיבות אותם. העבודות המוצגות בתערוכה מציעות גישות בין תחומיות חדשות, שדות חדשים לעיצוב, בדיקת מערכות היחסים בין המוצר למשתמש ובינו לבין המעצב, ובחינה אינסופית של התהליכים המרכיבים מוצר והיכולת לשבש אותם אל עבר פתרונות חדשים. אין טובים מאלו לתאר את פניה של התכנית לתואר השני והאג׳נדה שלה בבחינת מקומו של העיצוב בתוך ההקשרים הרחבים בו הוא פועל, דרך מחקר פרטני והתבוננות פנימה אל מרכיביו.
 
 
ניהול אמנותי – טל ארז
אוצרים – רועי ביגר, מאיה בן דוד, אייל פריד
עיצוב התערוכה – Design Related
צוות עיצוב והפקה – אירית גילן, איילה ישראל
עיצוב גרפי – רננה עירשי
שיווק – ליאת כהן / Funya
ראש התכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי – מיכל איתן
רכזת התכנית – צליל ריבק
מנהל טכני – עדנאן אבו-אלוהה