ארועים ותערוכות

עדי נס, (יליד קרית גת, 1966) מהאמנים החשובים, הבולטים והמובילים בתחום הצילום בארץ. מאז סיום לימודיו באקדמיה לאמנות ולעיצוב בצלאל, ירושלים (1992) הציג בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות רבות בישראל וברחבי העולם, בין היתר באירופה, ארה"ב, קנדה ודרום אמריקה, וזכה להכרה והצלחה נרחבת. צילומיו נמצאים במיטב אוספי האמנות הציבוריים והפרטיים ברחבי העולם כולו, ומופיעים במכירות פומביות של אמנות בינלאומית.

תצלומי הצבע גדולי המימדים ורבי השכבות של עד נס, המצולמים תוך הקפדה גבוהה על איכויות הצילום והתאורה, שואבים את השראתם מתוך הביוגרפיה האישית שלו וכן מהזיכרון הקולקטיבי הישראלי ומתולדות האמנות האוניברסאלית. עבודותיו מתכתבות לא פעם עם יצירותיהם של גדולי האמנות, כמו גם עם צילום עכשווי בן-ימינו, וכן עם קאנונים מיתולוגיים שונים ודימויים מעולם הקולנוע, המדיה והעיתונות, האופנה ועוד. נס מסית את הדימויים השאולים אל עבר קונטקסטים חדשים, ובדרך זו מצליח לייצר אמירה חדשה וביקורתית על מציאות חיינו. סדרות הצילומים שהציג עד כה הן: חיילים, נערים, אסירים, סיפורי התנ"ך והכפר – בכולן הבטים שונים של גבריות וישראליות.

בהרצאה בלווי שקופיות מיצירותיו יתאר האמן את השפה האישית- אמנותית שלו ויגע בנושאים הקשורים לרבדים הנסתרים בתצלומיו, גיוס איקונים קנוניים וניכוסם לרעיונות חברתיים, הצילום המבויים כיוצר מציאות מול תדמיתו של המדיום כמשקף אותה והפנים המגוונים של הזהות הישראלית כפי שבאים לידי ביטוי ביצירותיו ובזהותו האישית: אתוס ציוני מול ישראל האחרת, מזרח ומערב, מרכז ופריפריה, יהדות וחילוניות, ועיסוק בנושאים מגדריים.

דימוי: עדי נס, ללא כותרת (דוד ויהונתן), 2004.