ארועים ותערוכות

ספורטיבו אוטופיה

 

אוצרות: סלה־מנקה

 

ספורטיבו אוטופיה נולד כמועדון כדורגל ללא שחקנים. בהתחלה היו המילה, ההמנון והרצון להיות יחד (קבוצת סלה־מנקה, הליצן איקס ומקהלת גיא בן-הינום). לאחר מכן, בדומה לאימוני נבחרת לפני משחקי גביע העולם, קבוצת אמנים נפגשה לרזידנסי אינטנסיבי כדי לממש את החזון של ספורטיבו אוטופיה – מועדון ספורט לא תחרותי, שמעודד את כל בני האדם – באמצעות תשוקות, פרשנויות, מחקרים ופרקטיקות בין־תחומיות של כל אחת ואחד מחברי וחברות הקבוצה.

 

המועדון ייפתח לקהל הרחב ב-17.5 ויאפשר לחוות מגוון עבודות אמנות שמקצתן הן תשתיות ומִתקנים של המועדון, וכן להשתתף באימונים השונים שיתקיימו בזמן פעילות המועדון/תערוכה.

 

בין השאר, במועדון ישנם מסלול אימוני תעופה ונפילה (השוטרת אז־אולי); חממה לגידול עגבניות היפרטרופיות (אילנה טייב הגרטי); אפשר להתאמן על מסלול ריצה מול מוניטור ובו אוהדת יחידה, גרנדיוזית וכושלת (אבי קריספין); מיצב של משחק טניס מותאם ללא־שחקנים השואף לאין־סוף (יהב גל והדס חי); תצלומים של זיכרון גוף הילדוּת של משתתפי הרזידנסי תוך בחינת שני הצדדים שבנו, החלש והחזק (אילנה הופמן);

טריפטיך וידאו המתאר את יחסיהן של שלוש דמויות עם הגוף המתעמל, דרך התייחסות למגדר, חלומות וכישלון (ג'קי פערל בשיתוף נמרוד צין); חלל ״אפטר״ ובו ג'קוזי* עם מי ים מתל אביב, שהובאו כמחווה לירושלים, ובר פעיל (ליילה רוז וקים קרטס) וגם מפת עולם מדומיין, המורכבת מקולאז׳ של מחווֹת אגודל הפונה מעלה או מטה, שנלקחו מציור של ז'אן־לאון ג'רום המתאר זירת גלדיאטורים מ-1872, והוכפלו אין־ספור פעמים (שיר רז).

המועדון תוכנן להיווסד לפני האסון המתמשך שעודנו שרויים בו. הקמתו נדחתה, עד שהצורך לדבוק באוטופיה ולהתאמן לקראת הגשמתה גבר על המציאות, והשאיפה לעולם פתוח יותר, שאינו ממשטר לחזון אחד ויחיד אלא יודע להכיל הרבה אוטופיות, הפכה לעיסוק ממשי, המבטא כמיהה לימים של משברים ועיסוקים קטנים, ימים שבהם חוגגים את החיים, ימים שבהם החיים הם ערך עליון.

 

משתתפות ומשתתפים: ליילה רוז וקים קרטס, יהב גל והדס חי, אילנה הופמן, אילנה טייב הגרטי, השוטרת אז־אולי, ג'קי פערל, אבי קריספין, שיר רז, ליצן איקס ומקהלת גיא בן הינום

 

אירועים וסיורים בתערוכה: במהלך התערוכה צפויים להתקיים מספר רב של ערבים פתוחים, אירועים וסיורים בהרשמה מראש ללא עלות. מידע מפורט יפורסם בהמשך באתר מעמותה, בפייסבוק ובאינסטגרם. בין היתר יתקיימו סיורים ואימונים עם השוטרת אז־אולי ממשטרת ישר־אל הלב, ״אימוני טניס״ עם יהב גל והדס חי, שיחי גלריה והרצאות קצרות.

* הג׳קוזי במועדון פעיל, ניתן להגיע עם בגד ים, מגבת ובגדים להחלפה (יש מקלחת במקום)