ארועים ותערוכות

זו שנתו השלישית של פסטיבל ״אאוטליין״ החוגג את האיור ואת המילה הכתובה. האיור, שמופיע בדרך כלל בספרי ילדים או במגזינים, מקבל כעת את מרכז הבמה. המילים והסיפורים, המופיעים בעיקר בדפוס, עולים מתוך הדפים ומציגים את פניהם ברבים. בשבוע של תערוכות, התרחשויות ואירועי אמנות הפתוחים לקהל הרחב נבחן את היחסים בין הדימוי לבין המילה.

עשרות משתתפים מהארץ ומהעולם לוקחים חלק בחגיגה זו של השפה הכתובה והחזותית: מאיירים, אנימטורים, משוררים ומספרי סיפורים. במהלך הפסטיבל יוצגו 13 תערוכות שונות ויתקיימו מגוון אירועים בגלריות, במוזיאונים, בחללי תצוגה, במוסדות תרבות ואמנות וברחובות העיר.

פסטיבל "אאוטליין" הוא פרויקט של ביתא- המחלקה לאמנות חזותית, האגף לתרבות ואמנויות בעיריית ירושלים בשיתוף רשות הצעירים בעיריית ירושלים והקרן לירושלים.

 

 

תערוכות במסגרת הפסטיבל הנמצאות בבית הנסן:

מאיירים שירה – חבילה עוברת

תערוכת הפתיחה של הפסטיבל מוקדשת השנה למהלך כפול של השראה. שמונה מאיירים פירשו והחיו בצבע ובכתם שירים של שמונה משוררים ומוזיקאים בולטים. הכותבים קיבלו איורים מבלי שהם יודעים את מקורם הטקסטואלי, והמריאו מהם אל שירה ומוזיקה. בתערוכה עומד כל איור מלווה ב"אב" וב"ילד" פואטיים – השיר שממנו נולד והשיר שנולד בעקבותיו. 

אוצר: רואי רביצקי

משתתפים: יעל איזנברג, אלי אליהו, גבריאלה ברוך, דנה ברגר, אריאל הורוביץ, רות דולורס וייס, נטלי וקסמן שנקר, ליהי יעקב, יהוא ירון, אלחנן ניר, צחי פרבר, ענת פרי-טל, הדר ראובן, דניאל רובין, נטעלי רון רז, רועי רחמים.

עיצוב התערוכה: סטודיו אנטונינה

 

אירוע פתיחת פסטיבל אאוטליין והתערוכה יתקיים ביום חמישי, 4.7 בשעה 19:30 ויכלול הופעה חיה של האמנים המשתתפים בתערוכה.

 

1887 – קולקטיב מנהרת הזמן

מנהרת הזמן היא קבוצה של מאיירים שאוהבים לאייר ואוהבים היסטוריה, ובתור שכאלה, החליטו פעם בחודשיים להרים את הראש מעל העבודה השוטפת ולאייר להנאתם ללא לקוח וללא הגבלות. בכל סבב נבחרת שנה באקראי וכל אחד מחברי הקבוצה מאייר אירוע מאותה השנה, ככל העולה על רוחו.

במסגרת התערוכה ייחשפו עבודות חדשות שטרם עלו לרשת של אירועים משנת 1887, שנת הקמת בית הנסן בירושלים. בנוסף יוצגו שלל עבודות מהסבבים הקודמים שאיירו חברי הקבוצה.

אוצר: שמעון אנגל

משתתפים: שחר קובר, עומר הופמן, נועם וינר, נועה קלנר, יניב טורם, אור יוגב, מאיה שלייפר, מורן ברק, עידן ברזילי, ענת פרי-טל, מירה פרידמן, רז בן ארי, חן ליברמן ושמעון אנגל. 

 

שיר מתעורר  

במשך למעלה משנה עבד המאייר והאנימטור עידן ברזילי על יצירת וידאו קליפ לשיר חדש של היוצרת דניאלה ספקטור. התערוכה, שבה יוצג הקליפ, מזמינה להציץ לתוך "חדר העבודה" של האנימטור ולהתרשם מהמסע המרתק שלו, שהחל בשיר קצר ונגמר בעולם שנברא יש מאין ומתעורר לחיים. התערוכה מציגה את אבני הדרך של תהליך העבודה המורכב של בימוי קליפ אנימציה: החל משלב המפגש הראשוני עם המילים, דרך פיתוח התסריט והקונספט-ארט, ועד יצירת האנימציה עצמה בטכניקת דו-ממד.

אוצר: עידן ברזילי  

שיח אמנים יתקיים ביום שני, 8.7 בשעה 19:00. המוזיקאית דניאלה ספקטור והאנימטור עידן ברזילי ישוחחו על התהליך שליווה את יצירת קליפ האנימציה לשיר "בוקר יום שישי". בהנחיית: דפי בן-עמי.