ארועים ותערוכות

מחשבה חולפת בראש כתנועתה המתמדת של הרוח. במשבהּ היא מעצבת נופים, מסיעה דיונות דמיון בזמן החולף, מפיצה אבקני רעיון, מסעירה גלים בנפש, סוחפת לדאות ולנדוד אל עבר קצות התודעה, בעולם הזה או בעולמות אחרים, בלתי נגישים לכאורה.

 

לאן מובילה הדרך? אין מסלול קבוע מראש ואין יעד אחד שאליו צריך להגיע. בתערוכה ראש רוח תנועת המחשבות משאירה עקבות בחומר ומסמנת נתיבי פעולה במרחב. יש שהעבודות מביעות שאיפה לצאת מהגבולות הפיזיים ויש שהן כלואות בסבך מחשבתי ללא מוצא נראה לעין.

 

התכנסות פנימה אל תוך הבית ואל תוך עצמנו ליוותה את התגבשות התערוכה. משנגזר עליו ריחוק חברתי, נותר הגוף מבודד מהעולם שבחוץ, כָּמֵהּ לתנועה. ביקשנו לברר כיצד ניתן לנוע אף על פי כן. מחשבות נודדות שהסתעפו לכיוונים שונים ללא גבולות ברורים הניעו אותנו אנה ואנה. בהלך רוח זה ליקטנו פעולות אמנותיות המגששות ותועות בנופי מחשבה, ממפות מסעות נפשיים ולעיתים מתפזרות ברוח, מותירות שרידים של זיכרון, צל, קול או גוון. 

 

שיח יבש נע על צירו במדבר חדר התצוגה, רישומי סאונד יוצרים מקצב בחלל, באר חשוכה שבלעה מפל שואבת אותנו אל אורו הכחלחל וכדי רפאים מפציעים ביער מונוכרומטי. זו הזמנה למסע לליבה של רוח המחשבה.

פעולת האצירה הקולקטיבית של שמונה אוצרים.ות, מייצגת שיתוף פעולה ארוך טווח של קבוצת למידה זו. התערוכה מאגדת נקודות מבט אוצרותיות מגוונות, ומשמרת קולות אינדיווידואליים שנולדו מתוך קשר אישי של כל אחת ואחד מן האוצרים.ות עם האמנים.ות. 

 

אמנים.ות משתתפים.ות: מאיה אטון, מאיה גולד, גיא גולדשטיין, כרמי דרור, גיא הדני, ענבל הופמן, אמירה זיאן, דור זליכה לוי, אביטל כנעני, תמר לוינסון, יוסי מרק, יהודית סספורטס, מורן קליגר, אלהם רוקני, מעין שחר, פאטמה שנאן. 

 

אוצרים.ות: גליה אלטרץ, עברי באומגרטן, יעל בן עמי, ליאן וולף, אילה מוזס, נועה מירו, סתיו פרימו, אביב צוקר. 

 

התערוכה התגבשה ונאצרה במסגרת פרויקט גמר בהנחיית ד"ר טל בן צבי ואילנית קונופני, כחלק מלימודי התכנית לתואר מוסמך במדיניות ותאוריה של האמנויות, בצלאל האקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים.

 

הכניסה ללא תשלום בהרשמה מראש כאן