ארועים ותערוכות
‘שיחת חתך’ היא פלטפורמה למפגש בלתי אמצעי בין סטודנטים/ות והקהל הרחב ליוצרים/ות מתחומים שונים מתוך רצון לייצר מרחב משותף השם דגש על תהליכי עבודה ומחשבה.

המפגשים הם הזדמנות להיפגש עם יוצרים/ות וחוקרים/ות מתחומיםמגוונים, לספוג השראה, לקחת חלק בשיח עיצוב עכשווי ולהרחיב את החשיפה והקשרים המקצועיים.

בנוסף למפגשים עם מומחי תוכן חיצוניים, המשתתפים נחשפים לעולמות התוכן, המומחיות והמיומנות של חבריהם לקבוצה באופן רוחבי, חוצה מסלולים וכן למספר מרצים המלמדים בתכנית. עירוב המקצועות, הגישות והמתודולוגיות מייצר כר פורה למחשבה ופעולה וחיבורים אפשריים בעתיד.

במהלך חודש ינואר יתארחו ב’שיחת חתך’:
2.1, 16.1, 30.1 – פצ'ה קוצ'ה. הצצה לעולם המקצועי/ אישי של הסטודנטים התכנית:
פצ'ה קוצ'ה הן סבבי פרזנטציה קצרים של סטודנטים מהתכנית על עולמם המקצועי. מצורפות, עיצוב מערכות מידע, רובוטיקה, עיצוב מוצר, פרפורמנס, מדיה, ניהול ואסטרטגיה וכו'
9.1 – רומי מיקולינסקי  – דאטה אקטיביזם:

 "העתיד כבר כאן רק שהוא לא מחולק בצורה ככ שווה" ויליאם גיבסון

 הנפט החדש הוא מידע. המידע נאסף, נכרה מאיתנו ממש, לרוב ללא ידיעתנו, ללא הסכמתנו ועל פי רוב כדי למכור אותו למפרסמים או בעלי עניין אחרים. אבל המידע הזה שכולל *הכל* (מיקום, העדפות, למי אנחנו כותבים מתי, מהירות ההקלדה שלנו, דפוסי הקניות שלנו, ועוד ועוד) יכול גם לשמש בצורות אחרות לדברים שלא עלה בדעתנו, כמו להביא למודעות, לשינוי חברתי ואולי אפילו לשינוי פרדיגמה.דאטה אקטיביזם הוא שם כולל לפרקטיקות חברתיות-טכנולוגיות הלוקחות עמדה ביקורתית כלפי חברת המעקב. פרקטיקות אלו שמות להן למטרה להשתמש במידע בצורה פוליטית בכדי ליצור משמעויות חדשות ואפשרויות חדשות לחברה האזרחית. החיבור בין אקטיביזם לאיסוף מידע והנסיון לייצר מהפך בסטטוס-קוו מזין אמנים, מעצבים ואנשי טכנולוגיה שהרצון לשינוי בוער בהם. אלו קוראים לייצר סדר יום חדש וחלוקה אחרת של המשאבים שלנו. בין הדוגמאות שאביא – פרויקטים של ארגונים אזרחיים וקולקטיבים אמנותיים (למשל פנג!, טקטיקל טק), פרויקטים של חוקריםות ואמניםיות ספוקן וורד שחוקרות הטיות של מכונות נגד נשים ו- LGBTQ ועוד.

 

שעה: 18:00
*כניסה חופשית ללא צורך בהרשמה