ארועים ותערוכות

אמנים מציגים: אאא, אברהם קורנפלד, אמיר צובל, אפרת קישון, גולן גפני, גל בן דוד, דוד חברוני, דור פדלון, דפנה שרתיאל, יותם הדר, יעל מאירי, יקיר נפתלי, ליאור זלמנסון, מתי מריאנסקי, נועה רביב, ניצן ברטוב, עודד בן יהודה, עומר וולף, עירית דוידוב, קט צ׳אפ, שאול כהן, שלי שמחה, ערן ויסנשטרן ודניאל פישר.

 

שלטי חוצות דיגיטלים לא מתפקדים; מסכים שבורים של טלפונים ניידים; צילומים שהתעוותו במהלך היווצרותם; הודעות שגיאה דיגיטליות שעברו למרחב הפיזי; הדפסות תלת ממד שהתפקששו; גליצ׳ים באדריכלות: מה קורה כשהטכנולוגיה נכשלת? כשהיא מקבלת ממד פרודי או גרוטסקי? כשמה שאמור להישאר מאחורי הקלעים נחשף? כשהעולם הדיגיטלי לא מתפקד כפי שהבטיחו לנו?

 

התערוכה מציגה עבודות של מעצבים, מייקרים, אמנים, מהנדסים, חוקרים, בעלי מלאכה וסטודנטים, המתייחסות לשאלות מרתקות אלו במדיות מגוונות. המשותף לעבודות הוא הפן האנושי שלהן אל מול הטכנולוגיה האנונימית, ה"קרה", והאופן הרפלקסיבי בו הן חושפות מנגנונים נסתרים או שקופים, שאיננו מודעים לקיומם ביום יום. העבודות חוקרות את הרגע שבו הטכנולוגיה הופכת לאנושית – וכך מתייחסות אליה בדרך נטולת יראה או חרדת קודש, המאפיינות פעמים רבות את היחס שלנו למה שאנחנו לא מבינים.

 

על האוצר: יובל סער – מעצב, מרצה בתכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי ובתוכנית לתואר שני במדיניות ותאוריה של האמנויות בבצלאל, מייסד ועורך אתרפורטפוליו.

התערוכה הוארכה עד ה-22.5!