ארועים ותערוכות

הוא אירוע פרפורמנס בינלאומי, המחבר שלושה פסטיבלים, שלוש ערים, ועשרה ימים של אמנות חיה ועכשווית.

הוא נולד מתוך תנועה אמנותית, מחשבתית ופיסית של התקרבות והיקשרות. בתוך מציאות פוליטית מורכבת של צמצום ופיצול, The Gathering הוא פסטיבל שמבקש להרחיב ולאחד כוחות. 

 

החיבור בין הגופים השותפים — בית הספר לתיאטרון החזותי, הזירה הבינתחומית ומקלט 209 — מייצר מרחב אמנותי חדש, שיתופי ועשיר עבור סצנה הולכת ומתרחבת — עבור אמנים, חוקרים, מורים, עבור קהל וקהילה בארץ ובעולם.

The Gathering הוא אם כן פסטיבל פרפורמנס כפעולה משותפת. רגע של שיא והתגבשות עם בואו של הסתיו, שבו נפתחות אפשרויות חדשות והזדמנויות להתכנס, להתבונן, להשהות, להיות שייכים ונבדלים — ולהרגיש בבית בכמה מקומות בו זמנית.

 

29.10 | יום שלישי | 14:30 | עליית גג
סמינר פתוח לקהל / קלאודיה קסטלוצ׳י – 

המשקל האובייקטיבי של הזמן ביצירות אמנות פיגורטיביות
הסמינר יהיה המפגש המסכם של פרגמנט בית הספר- סדנה בת חמישה ימים מלאים- שתעביר קלאודיה קסטלוצ'י עם שותפיה סטפנו ברטוליני וסימונה מנוי. הסמינר יעסוק בנושאי הלימוד  המרכזיים מתוך הסדנא שמבוססים על בית הספרCònia שבצ'זנה, איטליה.  ותהיה הזדמנות לקהל הרחב לפגוש את קלאודיה קסטלוצ'י , לשאול שאלות ולקחת חלק בשיח משותף.
*משך משוער : כשלוש שעות עם הפסקה. לינק לרישום:  https://www.eventer.co.il/awpv3

 

 

30.10 | יום רביעי | 22:00 

ANAN / נטליה גומז
ענן הוא קונצרט – פרויקט סולו של האמנית הבינתחומית נטליה גומז (מקסיקו). בענן, גומז עוברת בין אמנות, פופ ואלקטרוניקה ומאפיינת את הסגנון שלה באמצעות ביטים אלקטרוניים, לופים וקולות, סינטיסייזרים וכלים אקוסטיים. היא מנגנת ומופיעה לבדה, יוצרת סאונד מחוייב וסוחף.
ענן הוא פעולה אחת מתוך סדרה של מופעים שונים שנטליה גומז תציג במסגרת ה Gathering, והוא מתמקד בקצה המוסיקלי של היצירה העשירה והמגוונת של גומז.
הלחנה, קולות, כלים, וביצוע: נטליה גומז הפקה ומיקסים: רפאל דוראנד קיק

הקונצרט שיתקיים בבית הנסן פתוח לקהל על בסיס מקום פנוי. רישום לקונצרט: https://www.eventer.co.il/rxpv3

 

 

31.10 | יום חמישי | 15:00 | עליית גג

רונדו: רב-שיח השתתפותי על אוטונומיה / דפנה בן שאול ומאי זרחי

פאנל צהריים – אוצרות: מאי זרחי, דפנה בן-שאול

דוברים/ות: דפנה בן-שאול, מנחם גולדנברג, עתליה ישראלי-נבו, נעם אלון
הרונדו הוא התכנסות משחקית לסבבים קצרים של דיבור ושיחה על השאלה מהי אוטונומיה. באזור הארעי של המשחק, האוטונומיה מוגדרת על ידי "מומחה", נוצרת מריבוי נקודות מבט ותלויה במיקוד השאלה. איך מושגת סמכות לשלטון עצמאי (ועל מי) באמצעות דמיון פוליטי? מהי זכות ההגדרה העצמית ולמה הפרפורמנס היצירתי של חיי הוא עצמאי (או תלותי)? איך הממד האסתטי והאמנות יוצרים מרחב משוחרר (ואיפה המלכוד)?
ישובים בשתי שורות מקבילות, המשתתפים יקחו חלק במשחק מעורר שיח המורכב ממספר סבבים מתוזמנים. כל סבב ייפתח בהצגת זווית של אחד הדוברים ויוביל לדיאלוג עם פרטנרים אקראיים. פיסות השראה ושיחות יצטברו ויסתעפו לשלל כיווני מחשבה ופעולה על אוטונומיה.

רב-השיח מזמין אליו אמנים, תלמידים, אנשי אקדמיה, כל מי שסקרן ומעוניין להקדיש רגע לחשיבה משותפת. רישום לפאנל: https://www.eventer.co.il/axpv3

 

 

MAKE-BELIEVE / עדי כהנא

בימים ג'-ה' בין השעות 18:00-22:30, כניסה חופשית | גלריה
מיצב פרפורמטיבי הנע בין אמת לבדיה מזמין אותך למפגש חד פעמי עם דמות שמימית העשויה לשחק תפקיד מהותי בקביעת מתווה גורלך.
בתוך סט של עולם פנטסטי, במהלך שלושה ימים יופיעו שלוש זהויות שונות המהוות גשר בין האנושי לאלוהי, הגשמי והרוחני. טרם ביקורכם שיקלו משאת נפשכם.
העבודה מבוססת השראה מעולם האגדות, מיתוסים ואמונות טפלות משלל תרבויות ומסורות שונות השוזרות יחדיו בסיס איתן להפיכת חלום למציאות.  יוצרת: עדי כהנא ליווי אמנותי: דורון הירש איפור ותוספות לאפקטים מיוחדים: אור ספיר, עדי כהנא תלבושות: פרנסואז קוריאט, עדי כהנא ליווי טכני: דדי נדה תאורה: אורן טל תודה רבה לעמית דרורי ולצוות הזירה הבינתחומית.