ארועים ותערוכות

פסטיבל ZerO1ne הבינלאומי לאמנות דיגיטלית חוזר בפעם השנייה. הפסטיבל ותכניו יעסקו השנה בתופעה האניגמטית של בינה מלאכותית. אנחנו בחרנו לקרוא לה ״BINA״.

בפסטיבל השנה נבקש לשאול האם אנחנו מצליחים להגדיר מה היא ״בינה״ ומהם גבולותיה; מדוע היא מכונה ״מלאכותית״ כשבפועל היא מקיימת מערכת יחסים דיאלקטית עם יוצריה, בני האדם; וכיצד נראה הקשר בין מערכות הבינה הקדומות לצד אלה החדשות?
במסגרת זו הוזמנו יוצרים בעלי חזון מכל העולם, כאשר הפעילות של כל אחד ואחת מהם, מגלמת בדרכה את ההזדמנות שטמונה באזורים שנתפסים כמנוכרים, אנטי טבעיים ודיסטופיים. דווקא מתוך המרחב הטכנולוגי, הם מציעים פרשנות חדשה ומלאת השראה לעתיד אנושי יותר.

 

הפסטיבל יתקיים השנה במהדורה היברידית – הוא יתפרש בין מספר מוקדים ברחבי ירושלים (הנסן, מגדל דוד, המזקקה) כמו גם בממלכה אינטרנטית חדשה שנוצרה על מנת להעניק פלטפורמה ראויה ליצירות דיגיטליות.

 

בין התאריכים 28-29.12.2021 יכללו יומיים של תערוכה רב־תחומית ברחבי הנסן שבליבה מופעים והרצאות של אורחים מחו״ל, מיצבים, מופעי אודיו ויז׳ואל ועוד. מלבד מהרצאות ופרפורמנס, יוצגו מיצבים שהקהל יכול לשוטט ביניהם. ואלו האומנים שיציגו את עבודותיהם:

Entangled Studios, Orphan Drift, תום לאב, רחלה אלקלעי, ירדן קולסי ודבורה פישר, ארז עזרא ואבי כהן, Memo Akten

 

כרטיסים:

יום שלישי, 28/12/21

יום רביעי, 29/12/21

 

לאתר הפסטיבל

 


 

ZERO ONE הוא פסטיבל אמנות דיגיטלית הפועל במפגש בין אמנות, טכנולוגיה, מיתוסים ומעשי קסם.
פועל משנת 2019, ומקורו בשיתוף פעולה בין מוזיאון מגדל דוד בירושלים והמנהלים האומנותיים יאיר מוס ודניאל זיני. בפסטיבלים עד כה הועלו הופעות אודיו-ויזואליות, הוצגו עבודות אומנות וסאונד והתקיימו הרצאות, כנסים, ימי עיון, סדנאות ופרפורמנס על ידי יוצרים בין-לאומיים ומקומיים.

 

לוז יום שלישי, 18:00-23:00

★מגי רוברטס, שיחה, דרום אפריקה – אמנית המולטימדיה הדרום אפריקאית מגי רוברטס תציג את קולקטיב Orphan Drift, פרויקט מחקר אמנותי שבמרכזו מודל של בינה מלאכותית המאומן על ידי תמנונים. 

 

★עמית צורן, שיחה, ישראל – פרופ׳ עמית רפאל צורן ידבר על מה שהוא מכנה ״שמאניזם דיגיטלי״ – האם יתכנו אינטראקציות רוחניות עם מחשבים וטכנולוגיה? בהרצאה שלו מצמצם צורן את הפער בין תפיסות רוחניות ושמאניות לבין חשיבה מושכלת ומודעת, תוך בניית גשר בין מסורות, על מנת להנגיש ראית עולם אשר שימשה את רוב האנושות לאורך קיומה.

 

★פרנץ רוזטי, הופעת אודיו ויז׳ואל, איטליה – היוצר האיטלקי פרנץ רוזטי יופיע עם יצירת האודיו־ויזואל שלו Latentscape המתארת חקר נופים וטריטוריות וירטואליות, ומלווה על ידי מוזיקה שנוצרה בעזרת למידת מכונה שהוכשרה על מוסיקה מסורתית, מוסיקת עם ופופ.


לו"ז יום רביעי, 18:00-23:00

★Entangled Others , שיחה, פורטוגל –האמן פליקן מקורמיק מנורווגיה מציג את תהליך היצירה הייחודי שלו – בינה מלאכותית ש״לומדת״ למאגרי מידע ויזואליים מהטבע ו״מדמיינת״ באמצעותם מרחבים חדשים.

 

★אילן מנוח , שיחה, יוון – החוקר והאמן הבינתחומי אילן מנוח (יוון) יציג את ספרו האחרון "Fastwalkers", ספר הקומיקס הראשון שנכתב עם בינה מלאכותית.

 

★ג׳ין קוגן, שיחה והצגת פרויקט, ארה״ב – ג׳ין קוגן מארה״ב ידבר על המיזם החזיוני Abraham AI – פרויקט קוד פתוח וקהילתי לבניית ״אמן מלאכותי אוטונומי“. יישות אינטליגנציה מלאכותית שמייצרת באופן אוטונומי אמנות ייחודית ומקורית, כאשר כל זה פועל במודל הכלכלה המבוזרת (שמוכרת ממטבעות הקריפטו)