ארועים ותערוכות

בשנה ה-17 לקיומו, משתף פסטיבל "זירת מחול" פעולה עם בית הנסן, לפסטיבל שצפוי להיות אחד האירועים הקסומים והמפתיעים של הקיץ בירושלים. שמונה בכורות מחול חדשות, המביאות לבמה שפות מקוריות שונות, יעלו על במה מתחת לכיפת השמיים, בשלושה לילות אוגוסט חמימים של ירח מתמלא.

היוצרים – שלומית פונדמינסקי, תמר לם ודייויד קרן, אורי שפיר, אייל ברומברג, עדי שילדן, יעל סופר, גלעד ירושלמי ורוני חדש – בחנו את הצורה מול התוכן באומץ רב. כמו בכל שנה הם היו חלק ממעגלי שיתוף ושיקוף, אליהם הוזמנו יוצרים ואנשי מחול בכירים – תמר בורר, ניב שיינפלד, אורן לאור ועידית סוסליק. הם זכו להכיר במהלך סדנאות מיוחדות את ליאור אביצור, רויטל בן אשר פרץ, ויקטוריה חנה וגם נחשפו למושגי יהדות בבית ״עלמא״. לצד יצירות ביכורים מסקרנות, השתתפו בתהליך יוצרים ותיקים, שבחרו לרענן את יצירתם. יוצרים הבכירים (שלומית פונדמינסקי, אורי שפיר, דיויד קרן ותמר לם) גם יעבירו במשך ימי הפסטיבל סדנאות לקהל הרחב שוחר המחול.

לצד בכורות המחול הוזמנו אמנים נוספים להציג בחללי בית הנסן המיוחדים: יניב שנצר, הילה שפירא  ודניאלה מרוז יציגו מיצגי וידאו וסאונד. ״מעמותה״, תושבי בית הנסן, יציגו במרתף תערוכה חדשה העוסקת בנושא מחול ותנועה. D.j. גל רודיטי תתקלט, תזמורת חלוואת של גיא כהן תרקיד אותנו תחת כיפת השמים, יחד עם הרקדנית אלה גרינבאום, ולהקת Swingin' Trio עם אלה דניאל יביאו ניחוח מלא נשמה. סוכת בר של המסעדה החדשה בהנסן תיפתח בחצר הגדולה.

ניהול אמנותי: סהר עזימי

לעמוד האירוע בפייסבוק  לרכישת כרטיסים