ארועים ותערוכות

Cisterns of Mercy

מיצב סאונד חדש מאת זוהר שפיר (Nico Teen)

 

אוצרות: אמיר בולצמן

 

היצירה הקולית Cisterns of Mercy בוחנת את שרידותו של העולם הפנימי אל מול מכבש המציאות, העולם הפנימי שמחפש אפשרויות קיום כשהכול חדל. לדברי שפיר, ״ההיגיון אִכזב שוב ולכן נפנה לו עורף ונצעד עמוק יותר לעולם פנימה״. 

 

העבודה נעה בין טקסטים אבסטרקטיים חלומיים ופראזות מעולם הפּוֹפּ לבין טקסט אינטימי ישיר וקונקרטי. ״המילה [היא] כמו רדיו אשר משדר מעולם אחר״, כותבת שפיר, ובכך מאפיינת את המוטיב העיקרי של היצירה: ניסיון לגשר בין העולם הפנימי להווה הנוכחי.

 

המקהלה שמבצעת את היצירה הוקמה במיוחד לשם כך. שפיר שמה דגש על חקר הקולות השונים של חברות המקהלה, האינטונציה והפרשנות האישית של כל אחת מהן לטקסט ולמוזיקה, על מנת לגלות ולחשוף יחד רבדים חדשים בגוף היצירה. 

המבנה המוזיקלי מבוסס על מיזנסצנות קטנות – שירים קצרים המושפעים ממוזיקה פופולרית, המאופיינת בשימוש ב-hooks, בחזרתיות ובדימויים פופולריים. עם זאת, שפיר חותרת לשבש את המבנה המסורתי של השיר, להשאיר את האלמנטים הפּוֹפּיים פרומים, תלויים באוויר, לא גמורים. השירים הקצרים מרפררים לסגנונות מוכרים בתרבות הפופולרית – בלוז, רוק כבד וזמר עברי – אך כולם משובשים בדרך כלשהי. 

 

מקהלה: זוהר שפיר, אור אלוני, איה ליאון, נעמה מוקדי, איילה שמיר, עדן שקד

הקלטה ומיקס: אורי קדישאי

ניהול אמנותי גלריית בית התה: מרכז לאמנות ומחקר מעמותה בשיתוף עם בית הנסן מרכז לעיצוב, מדיה וטכנולוגיה

 

פתיחה (ללא אירוע): שישי, 17.05.24, 11:00

אירוע בתערוכה: חמישי, 6.6.2024, 19:30

 

בתאריך ה־3.6.2024, היצירה תהיה זמינה לקהל עד השעה 17:00 בלבד.