ארועים ותערוכות
במסגרת התערוכה ״שיעופו כולם״ נקיים מפגש עם רענן ריין על כדורגל, יהודים וימי הדיקטטורה בארגנטינה. בעקבות ספרו החדש "הכדור הנודד- יהודים וכדורגל בארגנטינה".
מנחה: דיאגו רוטמן (קבוצת סלה-מנקה)
כדורגל היה מאז ומעולם מרכיב מרכזי בחייהם של יהודים בארגנטינה, ומועדון הכדורגל של אטלנטה מזוהה כבר עשרות שנים עם הקהילה היהודית של הבירה, בואנוס איירס. ספר זה הוא מחקר חלוצי על ספורט וזהות אתנית. אף שרוב ההיסטוריונים יסכימו על חשיבותו של הכדורגל בחִברות של אמריקה הלטינית, מעט מאוד נכתב על אתניות ועל ספורט בחברות מהגרים כמו ארגנטינה וברזיל. מחקר זה מתאר פן מרכזי בעולמם של יהודי ארגנטינה ובתפקיד הפעיל שמילאו בעיצוב התרבות המקומית. אבל כדורגל הוא לא רק זירה לדיאלוג, אלא גם למתחים פוליטיים, אתניים ודתיים. קריאות אנטישמיות ליוו את משחקיה של אטלנטה לפחות מאז שנות השלושים.

פרופ' רענן ריין הוא מופקד הקתדרה ע"ש אליאס סוראסקי להיסטוריה ספרדית ולטינו אמריקנית. הוא מכהן כסגן נשיא אוניברסיטת תל-אביב, ובנוסף עומד בראש מרכז דניאל אברהם ללימודים בינלאומיים ואזוריים.

ד״ר דיאגו רוטמן הוא חבר קבוצת סלה-מנקה, מייסד של מרכז מעמותה לאמנות ומחקר ומרצה בכיר בחוג ללימודי התאטרון באוניברסיטה העברית.