ארועים ותערוכות

חמישה סיפורים ויזואליים אודות מערכת היחסים העדינה והשברירית שבין תופעות טבעיות: צמחים, מים, עובש, לבין מעשה היצירה והאדם.

התערוכה עוסקת ביחס שבין מעשה היצירה לבין הטבע, המעשה האנושי על גבי הכר האורגני. תחת הקשר הזה יוצגו מערכות יחסים שונות בין האדם והטבע, כל אחת טומנת בחובה אלגוריה, סיפור שונה המומחש על ידי החיבור בין אורגניזמים לבין הפעולה האנושית. השיח הויזואלי בכל אחד מהסיפורים מציף את המתח שבין שני קטבים אילו שמהווים מערכת אחת: תיעוד, התפשטות, חילחול, אחסון תופעות טבע, פיריון ושריפה, כליאה במיכל או במסגרת, כל אלו יוצגו בדרכים אסתטיות שונות. 'מהלך טבעי' מציגה את עבודותיהם של חמישה יוצרים משדות יצירה שונים: זכוכית, קרמיקה, צילום, אמנות ואיור; כל אחד מגיב ומשחק באופן שונה עם תופעות ואלמנטים מן הטבע. בין חמשת היוצרים נארג מרבד צבעוני מרתק שמציג דרך עיניו של כל אחד מהם מערכת יחסים עדינה ושברירית. בין צמחים, מים ותופעות טבעיות כגון עובשים ופטריות לבין התערבות האדם באופן שמעלה שאלות אודות מערכת היחסים הכה מורכבת שבנינו, בני האדם ובין עולם הטבע.

אמנים: רות קופל ז"ל באדיבות הגן הבוטני – האוניברסיטה העברית, יורם אשהיים, אדם שלוי, הילה מור והילה נבו.

אוצרות: תמה וייס והילה נבו.

התערוכה מוקדשת לזיכרו של איתי אמיר ז"ל שידע, הכיר ואהב מאובנים ואבנים באופן שאין שני לו. בתערוכה יוצג לקט מתוך האוסף של איתי באדיבות המשפחה ואבן קיסר.