ארועים ותערוכות

קפלן וכרמל ממקמים את עצמם באופן עקבי ונחוש בתפר שבין פוליטיקה ואומנות. אולי משום כך הם מתעקשים לצייר בהשראת מילים שהם עצמם כתבו, מילים המצטרפות לסיפור שכל שורה בו משמשת השראה לציור אחד. הביטוי הראשון לעבודה שלהם הוא, אם כן, ספר מצויר ששמו 'אנא התנהגו בטבעיות'. (2016, כריכה קשה, 144 עמודי צבע, הוצאת לב אפור).

בתערוכה יוצגו שלוש סדרות של ציורים חדשים, כל אחת עוקבת אחר המתרחש באתר ציבורי תל-אביבי אחר ונוגעת בנקודות התורפה של החברה הישראלית: * החלל האפריקאי – בגן הפסגה וגן המדרון ביפו העתיקה * נשיקה צרפתית – בכיכר התרבות בסוף שדרות רוטשילד * אי – באי תנועה גדול בקרן הרחובות קיבוץ גלויות, שלבים ואברבנאל.

הספר הופך באופן טבעי לקטלוג התערוכה, אולם זו מנסה לחרוג ממנו, ומציעה הרחבה פרשנית של יצירת האמנים מצד אחד, ובחינת הדרכים המסורתיות בתהליך של יצירת תערוכה מצד שני.

בערב פתיחת התערוכה "אנא התנהגו בטבעיות״ של עדי קפלן ושחר כרמל, יעלה המופע ״הפסנתרנית״, שיצרה המוסיקאית שירה לגמן על בסיס הציורים שבתערוכה יחד עם קפלן וכרמל ועם אמן האנימציה שחר דייויס. המופע משלב מוסיקה חיה ומוקלטת, נוף-קולי (SOUNDSCAPE) מן המקומות המתוארים בציורים, קריינות, והקרנות מונפשות של הציורים.

לעמוד האירוע בפייסבוק