ארועים ותערוכות

התכנית לתואר שני בעיצוב אורבני, בצלאל, שמחה להזמינכם לאירוע השקת הספר: SEIZING JERUSALEM: The Architectures of Unilateral Unification
מאת פרופ' אלונה נצן-שפטן | By Prof. Alona Nitzan-Shiftan
לאורם של ממצאים ארכיונאים שטרם נחקרו, ועל בסיס סדרה של ראיונות עומק עם ארכיטקטים, מתכננים ופוליטיקאים, מנתחת אלונה נצן-שיפטן את הפוליטיקה התרבותית של מדינת ישראל דרך המנסרה של "איחוד ירושלים" בעשור שלאחר המלחמה של 1967. הספר מנכיח את תפקידה של הארכיטקטורה כסוכנת פעילה בהבניית זהות אורבאנית-לאומית, וממחיש כיצד ההתנגשות החזיתית שהתרחשה לאחר 1967 בין המחלוקות הסוערות על עתיד הציונות מחד, לבין משבר המודרניזם בדיסציפלינה האדריכלית בכלל מאידך, הטביעה חותם של קבע על הסביבה הבנויה בירושלים, חותם שסימניו ניכרים היטב מזה מחצית המאה. הספר חושף לפיכך את המרחב האורבני הירושלמי, המעוצב מחדש, לאו דווקא כ"סלע קיומנו", אלא כסלע מחלוקת שטרם שככה.
ישוחחו ויגיבו: פרופ' הילדה היינן, האוניברסיטה הקתולית לובן, פרופ' מייק טרנר, בצלאל, הדס שטיינר, סטייט יוניברסיטי ניו יורק, באפלו, מירון בנבנישתי, היסטוריון ופובליציסט, סגן ראש עיריית ירושלים לתכנון לשעבר.
השקת הספר הינה חלק מאירועי הכנס "Histories In Conflict" של EAHN- רשת הההיסטוריונים האירופיים לארכיטקטורה, הנערך במכון ון-ליר בין התאריכים 13.6-15.6, בשיתוף פעולה עם הטכניון וה- ISF- Israel Science Foundation.
לעמוד האירוע בפייסבוק