ארועים ותערוכות

Mother Opium היא תערוכת יחיד של שגית מזמר במרכז לאמנות ומחקר מעמותה. בתערוכה מוצגים רישומים, פסלים ועבודת וידאו שהם פרי מחקר חזותי ואישי של האמנית בנושא התמכרויות לסמים בכלל ושימוש באופיאטיים בפרט. המחקר שהוביל לתערוכה נע בשני צירים מקבילים: ציר אחד משקף את המחקר של מזמר בייצוגים מוקדמים של טקסי אופיום והשימושים בו, ובפרט ייצוגים של פולחני אלת האופיום העתיקים שנמצאו באזור אגן הים התיכון. הציר השני כולל ראיונות והקלטות שקיימה שגית מזמר במשך שנתיים עם דני לוי, המתמודד עם התמכרות לאופיאטים למעלה מעשרים שנה.
המפגש של שני הצירים הללו – בין הקדום והעכשווי, בא לידי ביטוי בתערוכה הנוכחית ברישומי דיו וצבעי מים על נייר ומגילות, בפסלים אשר נוצרו בשיתוף פעולה עם האמן רועי כרמלי ובעבודת וידאו. התערוכה אורגת יחד את ההרסני והקדוש, הממית והמשחרר. ומעל לכל היא מבקשת להזכיר שבבסיס האנושי נמצאת הכמיהה לקשר.

שגית מזמר היא אמנית ופסיכולוגית. עבודותיה הוצגו במוזיאונים ובגלריות בארץ ובעולם, ביניהם מוזיאון ישראל, מוזיאון הרצליה, Kunstahalle Zurich ועוד. עבודותיה נמצאות באוספי מוזיאונים ואוספים פרטיים. היא שימשה כאוצרת שותפה 'ביפו 23', ניהלה אמנותית, יזמה ואצרה את תוכנית האירוח לאמנים וכותבים ישראלים The Curfew Tower בצפון אירלנד, ומאז 2018 היא אמנית חוקרת בתוכנית הרזידנסי במרכז לאמנות ומחקר מעמותה.